Motyle dla Hospicjum

Obrzęk limfatyczny

Blog wolontariusza

Forum

Finansowanie

Partnerzy

O Wolontariacie w Hospicjum Palium

Każdy z nas ma różne potrzeby, od tych najprostszych – oddychania, jedzenia, przez wyższe – bezpieczeństwa, przyjaźni, szacunku. Gdy te wszystkie potrzeby zostają w pewnym stopniu zaspokojone pragniemy czegoś więcej. Chcemy się realizować – bezinteresownie i z potrzeby serca służyć, pomagać Innym.

Poznańskie Hospicjum Palium to jedno z miejsc, gdzie można realizować pragnienie pomocy Drugiemu Człowiekowi. Tu czeka na każdego chętnego mnóstwo możliwości bycia użytecznym – od TOWARZYSZENIA CHOREMU na Oddziale Stacjonarnym i w domu, przez KREOWANIE TWÓRCZEGO ROZWOJU pacjentów na Oddziale Dziennym, aż po pomoc w AKCJACH organizowanych na rzecz Hospicjum.

Istnieje również możliwość wykorzystania swoich umiejętności w przyhospicyjnym ogrodzie – w opiece nad mnóstwem kwiatów w samym Hospicjum, a także w różnych innych dziedzinach, które ułatwiają i uprzyjemniają pobyt pacjentów w Hospicjum.

Każda forma wolontariatu jest równie ważna – jej wybór zależy od talentów, stopnia dojrzałości i umiejętności chętnych do pełnieni tej roli.

Wolontariat to wielka odpowiedzialność, ale też wielki dar dla Drugiego Człowieka.

W tej części naszego serwisu będziemy nie tylko zachęcać do przyłączenia się do grona wolontariuszy, którzy towarzyszą chorym. W ramach podstrony “O wolontariacie” dostępne będą także materiały edukacyjne dla aktualnych wolontariuszy.