Motyle dla Hospicjum

Obrzęk limfatyczny

Blog wolontariusza

Forum

Finansowanie

Partnerzy

O kampanii

Motyle dla hospicjum – Podarujmy chorym miejsce

Kampania na rzecz rozbudowy Hospicjum Palium w Poznaniu

Twój 1% to dla nas bardzo dużo!

Planujemy utworzenie nowego 13-łóżkowego oddziału medycyny paliatywnej z laboratoriami i gabinetami rentgenowskimi.

W ponad półmilionowym Poznaniu jesteśmy jedynym szpitalnym oddziałem opieki paliatywnej. Codziennie odbieramy po kilkanaście telefonów w sprawie pilnego umieszczenia chorego na oddziale, a nie mamy dla niego miejsca. Chcemy rozszerzać naszą opiekę.

Dla pana prof. Jacka Łuczaka – lekarza i twórcy opieki paliatywnej w Poznaniu – jest to autentyczny ból. Czas umierania jest częścią życia i wymaga pełnego miłości pochylenia się nad człowiekiem, jest momentem wielkiej odpowiedzialności w opiece i leczeniu ciężko chorego pacjenta oraz wspieraniu osób bliskich. Twórzmy razem miejsce, które będzie śladem naszego Miłosierdzia.

Wesprzyj i Ty Hospicjum Palium!

Możesz nas wspomóc dokonując wpłaty na konto:
PKO BP S.A. I Oddział w Poznaniu
nr konta: 79 1020 4027 0000 1702 0031 0326

lub klikając TUTAJ!

 


 

Dlaczego motyle?

Symbolem kampanii stały się motyle, które oznaczają duszę, przemianę, a także delikatność i wrażliwość – tu: wrażliwość ludzkich serc na los ciężko chorych. „Podarujmy chorym miejsce” – nasze hasło zachęca z jednej strony do daru serca i współczucia, z drugiej pozwala łatwiej przyswoić materialną część kampanii. Rozbudowa hospicjum to fundusze, jakie należy na ten cel zebrać. Nade wszystko to jednak bezcenne miejsca, które przywrócą godność i ulgę w chorobie pacjentom i ich rodzinom.

Adresaci kampanii

Kampanię kierujemy do mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego, do osób chorych i ich bliskich, którzy będą mogli liczyć na wsparcie pracowników hospicjum dzięki serwisowi internetowemu Opieka w domu, do wolontariuszy poświęcających swój wolny czas na opiekę nad chorymi, do lekarzy, psychologów, ludzi dobrej woli, którzy mogą wesprzeć hospicjum nawet najdrobniejszym datkiem, do firm – sponsorów i lokalnych mediów.

Każda pomoc się liczy!